Goście

Stenia ShadedStefania Shaded Artysta plastyk, ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi.
Choć mówiła, że sztuka będzie jej mężem a obrazy dziećmi, stało się inaczej – razem z mężem stworzyli dużą rodzinę.
Umie wszystkiemu, co robi, nadać znamiona sztuki, zarówno, gdy jest to prowadzenie domu, wychowanie siedmiorga dzieci, spotkania z kobietami, konferencje dla artystów, czy tworzenie nowych obrazów.
O swoim malarstwie mówi: „Mój pędzel oddałam Bogu. Malowanie sprawia mi radość, szczególnie, gdy zbliża mnie do ludzi. Malując chcę dotykać głębi serca i duszy. Mogę dawać nową nadzieję i zachęcać do pięknego życia „.
Więcej o artystce na stronie www.steniashaded.pl.


Damaris OtrembaDamaris Shaded Otremba Ukończyła malarstwo w BAA Fine Arts w Belhaven Uniwersity w Jackson, w stanie Mississippi, w USA. Jest członkiem Kappa Pi International Honorary Art Fraternity. Jest laureatką nagród i wyróżnień artystycznych. Bierze udział w zbiorowych i indywidualnych wystawach malarstwa w Stanach Zjednoczonych i w Polsce.
Obecnie studiuje drugi stopień w Edukacji Artystycznej w Cieszynie.
Jest mężatką i mamą dwójki wyjątkowych dzieci Krystiana (12) i Pollyanny (8).
Razem z mężem, Pastorem Tomkiem, zakładają chrześcijańskie wspólnoty ekumeniczne na Śląsku Cieszyńskim.
Jej pasją jest odkrywanie piękna i miłości Boga w życiu i wyrażanie tego w sztuce.
Lubi poznawać nowych ludzi i inspirować ich.


Edyta WidawskaEdyta Widawska Urodziła się i mieszka w Warszawie.
Odwieczne zainteresowania meandrami natury ludzkiej były bodźcem do studiowania socjologii i psychologii.
Od 27 lat żona Grzegorza – wielkiej miłości życia i matka trzech wspaniałych synów. Wraz z mężem prowadzi rodzinną firmę.
Kocha kwiaty i wszystkie dzieci.
Niekiedy daje się porwać poetyckim westchnieniom.
Lubi nowe wyzwania i ludzi z poczuciem humoru.
W przygotowanych przez nią scenkach, towarzyszyć jej będzie Teresa Kryszyłowicz.


Viola BrzezińskaViola Brzezińska Szerszej publiczności po raz pierwszy zaprezentowała się w telewizyjnym programie „Szansa na sukces”, który zwyciężyła brawurowo, wykonując piosenkę z repertuaru Alicji Majewskiej pt.: „Jeszcze się tam żagiel bieli”.
Jako laureatka „Szansy na sukces” wystąpiła w koncercie „Debiuty” na KFPP w Opolu w 1995 roku, gdzie otrzymała nagrodę główną im. Anny Jantar.
W roku 1996 wzięła udział w opolskim koncercie „Premiery”, wykonując piosenkę pt. „Szarości me”, którą specjalnie dla niej napisali Jacek Cygan i Piotr Rubik. W tajniki wokalistyki wprowadziła ją Elżbieta Zapendowska.
Przez 6 lat grała jedną z głównych ról w musicalu METRO oraz innych spektaklach stołecznego teatru BUFFO.
W 2001 roku otrzymała I nagrodę dla najlepszej wokalistki na Festiwalu Młodych Talentów w Rawie Mazowieckiej, gdzie występowała z zespołem STAWY JANA z Łodzi. W tym samym roku otrzymała wyróżnienie na II Przeglądzie Jazzowym w Łodzi, występując z zespołem TDI.
Nagrała kilka piosenek do soundtracków takich filmów jak „Spona”, „Amok”, „Towar”, „ Różowa Pantera”. Brała udział w spektaklu „Słowa nadziei” u boku znakomitego mima Grzegorza Misiewicza oraz aktora Krzysztofa Kolbergera.
Gościnnie występowała z rodziną Pospieszalskich w koncertach kolędowych, folkowych min.: w koncercie w teatrze Wielkim w Warszawie, transmitowanym na żywo w TVP1, w dniu, w którym Polska wchodziła do Unii Europejskiej.
Ma na koncie współpracę z popularnym brytyjskim artystą Chrisem de Burgh, kanadyjskim wokalistą i kompozytorem Davidem Mac Donaldem oraz z Krzysztofem Krawczykiem, Krzesimirem Dębskim, Piotrem Rubikiem, Mariuszem Czajką, De Mono, Wojciechem Karolakiem, Mietkiem Szcześniakiem, Grażyną Auguścik oraz Jackiem Cyganem. Wraz z czołówką polskich muzyków jazzowych oraz Lidką Pospieszalską, Basią Włodarską prowadzi warsztaty muzyczne, ucząc emisji głosu.
W 1995 otrzymała tytuł Giżycczanki roku i w tym samym roku, przez redakcję magazynu „Pani”, została zaliczona do grona 100 Polek roku.
W maju 2008 roku ukazała się jej pierwsza solowa płyta „PRZYSTAŃ”, w 2012 druga „A2”.
Więcej o Violi Brzezińskiej na jej stronie.


Teresa MelkumianTeresa Melkumian Z zawodu inżynier komunikacji. Żona biznesmena, mama dwóch zamężnych córek, teściowa, babcia.
Urodzona w Polsce, studiowała w Moskwie, mieszkała 10 lat w Armenii, by wrócić do Polski w latach transformacji.
Wie i wierzy, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.
Opowie o swoich doświadczeniach życiowych i o tym, co uważa za swój życiowy sukces.


Gosia StiffMałgorzata Stiff Ukończyła wydział anglistyki Uniwersytetu Łódzkiego.
Jest zamężna od 32 lat, ma troje dorosłych dzieci i 5 wnuczek.
Od ponad 30 lat pracuje w organizacji „Mt 28”.
Przeszła trzykrotną walkę z rakiem i jest zaangażowana w organizowanie Grup Wsparcia dla pacjentek onkologii. O swoich zmaganiach z chorobą nowotworową pisze w miniaturze „Źródło mojej nadziei”. I o tym opowie na naszym wydarzeniu.


Dorota BarczukDorota Barczuk Asystent Dyrektora Misji „Poślij Mnie”. Doradca chrześcijański.
Od 35 lat jest żoną Kazimierza. Razem z Kazikiem udało się jej stworzyć szczęśliwą i ciekawą rodzinę. Mają trzy córki, trzech zięciów oraz sześcioro cudownych wnucząt.
Dorota, przede wszystkim, jest szczęśliwą Kobietą, która kocha swoją kobiecość. Lubi przebywać w gronie kobiet, pomagać i inspirować, poszukiwać odpowiedzi na trudne pytanie: jak radzić sobie z codziennością i co to znaczy: po prostu Kobietą Być….


Marta PasnikMarta Paśnik Ma 32 lata. Jest przede wszystkim żoną i mamą.
Z wykształcenia jest tłumaczem języka angielskiego, ale od wielu lat jej pasją jest służenie Bogu śpiewem i graniem na pianinie, a także wychowywanie dwóch synków Jonatana (4) i Beniamina (7).
Jej marzeniem jest, aby – swoją wiarę i pasję dla Boga – przekazać przede wszystkim swoim dzieciom, ale także kobietom żyjącym wokół niej.


SGChSienna Gospel Choir To żywiołowy chór grający muzykę gospel, która niesie ludziom radość i duchowe ukojenie. Chór powstał w 2001 roku i już rok później zdobył pierwszą nagrodę na Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej w Kwidzynie.
Przez 12 lat swojej działalności „Sienna Gospel Choir” brał udział w wielu znaczących wydarzeniach muzycznych, dużych festiwalach w Polsce i za granicą. Był wielokrotnie angażowany przy produkcji programów radiowych i telewizyjnych oraz chętnie działał na rzecz lokalnych i ogólnopolskich akcji charytatywnych. W „Sienna Gospel Choir” śpiewa ponad 50 osób, które łączy wspólna miłość do muzyki gospel oraz ponad denominacyjny charakter chóru.
Zapraszamy na oficjalną stronę „Sienna Gospel Choir”.


Exodus 15Exodus 15 Młody, dynamiczny zespół funkcjonuje od kilku lat, w dorobku ma 5 płyt. Poza koncertami w Polsce i Europie, czterokrotnie odbył trasę koncertową po USA. Był gościem radiowej Trójki (Muzyczne Rozmowy) i TVP 1 (Między Niebem i Ziemią) Gościnnie, z zespołem, zaśpiewa Estera Pańczak. Wykona utwór z najnowszej płyty zespołu „bo jesteś”, wydanej w 2013 r.
Więcej o zespole na exodus15.pl i facebook.com/exodus15.