Imprezy towarzyszące

Przedstawiając ciekawy wachlarz imprez, odbywających się w foyer Teatru Roma, warto zacząć od szczególnej propozycji:

kosmetyka duszyKosmetyka Duszy
Kosmetyka Duszy – to miejsce i chwila, by się zatrzymać w biegu życia i posłuchać tego, co jest potrzebą serca. Rozmowa może w tym pomóc. Czekają na Was kobiety mające doświadczenie w pomaganiu innym.

Bogna Kuczyńska – psychoterapeutka, pracuje w Chrześcijańskiej Poradni przy ul. Siennej 68/70.
Iza Ciesiółka – psychoterapeutka Chrześcijańskiej Poradni przy ul. Siennej 68/70 i poradni Stowarzyszenia Psychoterapeutów Chrześcijańskich przy ul.Bednarskiej.
Urszula Bajeńska – doradca, absolwentka Szkoły Poradnictwa Rodzinnego przy Instytucie Biblijnym w Warszawie i Institute for Christian Resources w USA, założycielka Poradni Chrześcijańskiej w Warszawie przy ul. Puławskiej 114.
Jolanta Nędzusiak – od wielu lat zaangażowana jest w służbę duszpasterską, szczególnie wśród kobiet, a także w poradnictwie małżeńskim i rodzinnym.

Wszystkie te kobiety są (lub były w poprzednich wydarzeniach) częścią grupy „Kobiety Razem”.


W godz.17:00 – 18:45 w foyer Teatru Roma będą też miały miejsce inne atrakcyjne propozycje dla uczestniczek Wieczoru Galowego dla Kobiet.
Będą to głównie stoiska z artykułami, które kobiety lubią najbardziej: z dobrą książką, ładnym bibelotem lub biżuterią, z ciekawymi propozycjami na prezent.
Znajdzie się również miejsce i czas na porady kosmetyczne, z możliwością zrobienia sobie wieczorowego makijażu.
Nie zabraknie stoisk, na których swoją twórczość prezentować będą goście wieczoru – czyli dobrą muzykę i dobrą książkę. Serdecznie zapraszamy do wcześniejszego przyjścia do teatru. Czas spędzony w foyer, to czas przyjemny i relaksujący po dniu pracy lub dniu wypełnionym ważnymi obowiązkami.


GOŚCIE

PrzystańViola Brzezińska i jej płyta „Przystań”.
Jaka jest ta płyta? Taka jak Viola – chwilami energetyczna, a chwilami nostalgiczna, niekiedy roześmiana, niekiedy zadumana. Singiel promujący płytę – „Druga po Bogu”, pomaga odnaleźć sedno miłości między kobietą a mężczyzną, inne utwory, jak np. „Tęsknota” czy tytułowa „Przystań” ukazują wartość i znaczenie relacji z Bogiem. Można śmiało stwierdzić, iż właściwie każda z piosenek kryje w sobie bogatą treść. (źródło: Internet)
Dostępna będzie również płyta „A2”.


Sienna Gospel Choir
Credo tego żywiołowego zespołu brzmi: Poszukujemy w muzyce radości i siły do walki z codziennymi problemami. Staramy się śpiewać ponad podziałami i ponad ludzkimi słabościami.
Zagrali niezliczoną liczbę koncertów. Występowali na wielu festiwalach. Brali udział w wielu programach telewizyjnych, w akcjach i kampaniach społecznych. Współorganizowali 5 edycji Warszawskich Warsztatów Gospel oraz międzynarodowy projekt wymiany młodzieży w dziedzinie kultury „One Voice”, zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej, w ramach programu „Młodzież w działaniu” (2013 r.). Nagrali jedną płytę z kolędami.
Przy ich stoisku będzie można więcej dowiedzieć się na temat specyfiki chóru i możliwości aktywnego włączenia się w jego szeregi.
SGC - logo


bo jesteśExodus 15
Zespól funkcjonuje od kilku lat. W 2008 roku wydał pierwszą płytę live „Koncert nadziei”. Kolejne płyty to: „O Tobie”, „Kolędy” oraz „Jak dzieci” – i dla dzieci. Najnowsza płyta „bo jesteś” powstała w 2013 roku.
Zespół jest związany z Chrześcijańskim Centrum Fundacji Proem w Zakościelu. W foyer teatru będą mieli wspólne stoisko.


Barwy ŻyciaStenia Shaded
Stenia jest wyjątkową malarką. Pan Janusz Cegieła, recenzent jej obrazów, napisał tak: Słowo „prace” nie oddaje istoty tych swobodnych, obdarzonych kolorem szczodrze jak z rogu obfitości, pełnych fantazji, poetyckich, powiedziałbym zdarzeń. Są lekkie i wydają się przychodzić łatwo. Swoboda środków malarskich, nigdy rygoryzm, pozwala autorce przenosić się w mgnieniu oka z jednej rzeczywistości w drugą. Ze świetnego portretu dziecka potrafi zrobić całą symfonię barw i form. Znane elementy codzienności nakładają się na fantazyjne wariacje pejzażu, barwne, rozwibrowane jak niesamowita kwiecista łąka. Nawet mały, nostalgiczny pejzażyk, z zabłąkaną na górskiej ścieżce postacią, tchnie ludzką troską, współczuciem, miłością, trochę sobą zawstydzoną. Ale nie jest to malarstwo skromne, w żadnym razie ascetyczne, raczej już pełne jakby z trudem hamowanego temperamentu i energii, pełne miłości nie tyle samego malarstwa, co życia w każdym z jego przejawów.
Stenia zaprezentuje nam przepiękny album swojego malarstwa. Wzbogacony osobistymi rozmyślaniami, refleksjami i medytacjami nad treściami Pisma Świętego.
Pomysł wybrania obrazów i napisania do nich komentarzy, zrodził się po naszym pierwszym wydarzeniu dla kobiet. Po „Barwach Życia”. Stąd tytuł książki.


INNE PROPOZYCJE

Szafka. Pracownia lalek.
To będzie klimatyczne stoisko z ogromnym wyborem szmacianych lalek i nie tylko lalek.
Opis jednej z nich brzmi:
Mała Po, romantyczna, trochę zamyślona.
Lubi długie spacery i czytanie książek.
Ma skrzydła, jak przystało na anielską dziewczynę,
ale nosi, je tylko wtedy, gdy idzie poczytać do parku.
Są miękkie i można się o nie wygodnie oprzeć.
Ma małego, zabawnego przyjaciela o imieniu Miś,
którego nosi w wielkiej torbie.
Fajna z nich para przyjaciół:-).

Informacja o zawartości szafki chwilo dostępna jest tylko na Facebooku.

1397301_744505008897648_2128305420_o


na szkleNa szkle malowane
Będą to misterne prace Lucyny Hakenberg. Mówi ona o sobie: Moją pasją jest malowanie na szkle. Daje mi to radość i satysfakcję. Jeśli spodobają Ci się moje prace, możesz mieć cząstkę tej radości i światła w swoim domu. Ręcznie malowane świeczniki – bezpośrednio od twórcy.
Inne propozycje na stronie „Na szkle malowane”.


Bogulandia
BoguLandia to księgarnia, hurtownia oraz wydawnictwo książek i wykładów o tematyce chrześcijańskiej. Prowadzi sprzedaż poprzez stronę www.BoguLandia.pl, Allegro, Facebook, a także posiada księgarnię przy ul. Elektronowej 10 w Warszawie. Sprzedaż książek prowadzi na terenie całej Polski i świata.
1203002473


Maria MagdalenaForum Kobiet
Na oficjalnej stronie „Forum Kobiet” czytamy: W dzisiejszym, pełnym wyzwań świecie, kobiety pragną rozumieć siebie, swoją rolę w rodzinie i społeczeństwie, jak również doświadczać spełnienia w życiu. Poprzez konferencje, seminaria, małe grupy dyskusyjne, indywidualne spotkania i konferencje wyjazdowe, Forum Kobiet daje każdej kobiecie okazję aby w przyjaznej atmosferze swobodnie wyrażać swoje opinie na tematy społeczne, zawodowe, życia rodzinnego,wiary i Boga.
Na stoisku „Forum Kobiet” znajdziemy kilka wartościowych i ciekawych książek oraz film „Maria Magdalena”.

Magda GPrezentowane będą również książki Magdaleny Grabowskiej. Jest ona autorką książek „Kobieta warta królestwa”, „Klucze do pokoju”, „Wielka wędrówka” oraz współautorką książki do przygotowania do życia w rodzinie „Zanim wybierzesz”. Magda Grabowska napisała również książki dla dzieci – „Wielka Wędrówka” i „Cudowna Przemiana”. Obie mają charakter opowiadań, które w istocie mogą stanowić pretekstem do przedstawienia dzieciom prawd Ewangelii. Książka „Wielka wędrówka” została nagrodzona w 2012r przez Fundację Gargano za triadę wartości dobro-prawda-piękno.


BeataBeata Jaskuła-Tuchanowska
Jest twórcą wszechstronnym. Znana ze swoich felietonów prasowych, teatru kukiełkowego, książek dla dzieci i powieści, wraca również do aktorstwa. Pracuje jako nauczyciel – polonista, logopeda.
Jej dorobek to: felietony i reportaże dla „Głosu Wybrzeża” oraz „Grupy mojego brata”, „Słowa Prawdy”; współpracowała z „Pryscyllą”, „Naszymi Inspiracjami” – czasopismami środowisk protestanckich.
Wydane dotychczas książki:
Poezja: „Radości, rozterki, rozpacze”; „Kropla do kropli”; „Na rozdrożach”.
Książki dla dzieci: „Dialogi na dwie głowy i cztery nogi”, „Moja siostra i ja”.
Dziennik rodzica dziecka niepełnosprawnego „Księżycowe dziecko”, współautorka „Rodzina rodzinie”.
Powieść: „Eleonora i czternaście świnek”.
Tym razem zaprezentuje najnowszy tomik swojej poezji „W poszukiwaniu Księcia”.


EwaEwa Furmańska
Poetka. Zaprezentuje tomik poezji „Odnalazłam szczęście w Tobie” oraz miniaturę poetycką „Ukojeniem jesteś…”.
Autorka pisze o swojej poezji:
Moje wiersze są autobiografią – zapisem ulotnych myśli, moich refleksji, faktycznych przeżyć i kolorowych marzeń. […]
„Odnalazłam szczęście w Tobie” to zbiór wierszy z okresu mojego dzieciństwa i wczesnej młodości. W tym czasie szukałam sensu życia, prawdziwej przyjaźni, szczęścia i bezwarunkowej miłości. Po wielu rozczarowaniach doszłam ostatecznie do wniosku, że te wszystkie wartości znajdują się tylko w Bogu.


AleksandraAleksandra Bednarska
I jej rysunki.
Aleksandra ma 16 lat. Jest ciekawa świata, uwielbia podróżować, uczyć się języków obcych, malować krajobrazy, martwą naturę, portrety, budynki, a także obrazy fantastyczne. Uczęszcza na zajęcia dodatkowe z rysunku i architektury.
Lubi czytać książki. Interesuje się psychologią i sztuką nowoczesną.


Radio Chrześcijanin
To: ewangeliczna stacja nadająca przez Internet; niekomercyjna inicjatywa w pełni realizowana dzięki pomocy i wsparciu jej słuchaczy (przyjaciół); ponad denominacyjna, międzywyznaniowa platforma; efekt (owoc) zaangażowania wolontariuszy; słowa świadectwa, nadziei, pokrzepienia, zachęty i pouczenia; tylko chrześcijańska muzyka polska i zagraniczna; stacja dla całej rodziny.
radio170


SamuelDanielSamuel i Daniel
Chrześcijańskie Przedszkole, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. Placówki edukacyjne Samuel zostały założone i są prowadzone przez Stowarzyszenie Edukacyjne Integracja, w skład którego wchodzą rodzice i nauczyciele z różnych warszawskich środowisk chrześcijańskich. Celem Stowarzyszenia było stworzenie dzieciom warunków do integralnego rozwoju we wszystkich sferach: intelektualnej, społecznej, emocjonalnej, duchowej i fizycznej.
Obecna będzie również przedstawicielka Chrześcijańskiej Szkoły i Przedszkola Daniel.


RajokiRajoki
Wszystkie produkty Rajoki są ręcznie zdobione haftowanymi taśmami, krajkami, koralami oraz haftem. Produkowane są na zamówienie w różnych fasonach i kolorystyce. Baza modeli i wzorów znajduje się w galerii na stronie www.rajoki.com. Na stoisku w foyer Teatru Roma dostępna będzie biżuteria i torebki.


Mary Kay
Z hasłem „Wzbogacamy życie kobiet” oraz „Produkty, którym możesz zaufać. Marka, której możesz wierzyć” konsultantki kosmetycznej firmy „Mary Kay” poprowadzą konsultacje, udzielą porady, pomogą w doborze kosmetyków kolorowych i dokonają szybkich poprawek makijażu.
logo_mk_index


MAKE-UP style
Dobry makijaż proponuje również Pani Iwona Paluch, która na swojej stronie „MAKE-UP style” pisze o sobie: Absolwentka „Studia Sztuki” wydziału charakteryzacji. Jestem uczennicą Pani Mai Gawińskiej – Łyczkowskiej. Czesania stylowego uczyła mnie Pani Dorota Król, stylizacji Pani Danuta Konarzewska i Pan Jakub Konarzewski.
Moje charakteryzacje, wizaże i stylizacje wykonywane były do sesji zdjęciowej m.in. biżuterii Moniki Gajewskiej, a także na planie filmowym pracy dyplomowej Mirosława Krzysztofa Mikłosa, projektanta i stylisty z Łódzkiej Szkoły Projektowania Mody
.
logo


Avon
Produkty firmy kosmetycznej Avon prezentować będzie konsultantka Beata Bednarska. Pisze ona o sobie: Praca konsultantki firmy Avon sprawia mi dużą satysfakcję i przyjemność. Dzięki niej poznaję nowych ludzi, którzy inspirują mnie do dalszego rozwoju osobistego.
logo


Flavon max Klub i Colway
Flawon Max Klub to węgierska firma produkująca flawon – wyizolowane flawonoidy czyli przeciwutleniacze, bardzo skutecznie podnoszące odporność i wspierające organizm chorej osoby w powrocie do zdrowia, nawet w tych najcięższych przypadkach jak choroby nowotworowe czy problemy z układem sercowo-naczyniowym. Polska firma Colway (www.colway.net.pl) proponuje produkty kolagenowe zapobiegające nadciśnieniu, osteoporozie, wypadaniu włosów, przedwczesnemu starzeniu się, ogólnie złej kondycji organizmu. Konsultantką obydwu firm będzie Elżbieta Pietrzak.
logo
menu_colway_logo


MadziaHanik Photography
Wszystkim wydarzeniom w foyer oraz na głównej sali – bystrym wzrokiem fotografa – przyglądała się będzie Magdalena Hanik.