Kobiety Razem

logo

9-100_9992
Zdjęcie wykonała Marta Paśnik. Warszawa, 13 lutego 2014 r.

W grupie Kobiety Razem działamy społecznie, a organizowane przez nas wydarzenia mają charakter non-profit.


Dorota BarczukDorota Barczuk Wraz z mężem Kazimierzem jest założycielką Misji „Poślij Mnie”. Asystent dyrektora Misji „Poślij Mnie”, specjalista ds. merytoryczno-finansowych. Jest organizatorem letnich obozów dla dzieci i młodzieży „Z Izraela do Polski” oraz letniego wypoczynku dla „Ocalałych z Holokaustu – Z Izraela do Polski”.
Jest od 35 lat żoną, mamą trzech córek, teściową trzech zięciów i babcią sześciorga wnucząt.
W grupie Kobiety Razem reprezentuje Misję „Poślij Mnie” oraz Społeczność Chrześcijańską „Puławska”.


Iza CiesiółkaIza Ciesiółka Mówca i współorganizatorka konferencji dla kobiet, dotyczących m.in. poszukiwania miejsca i celu w życiu. Prowadzi internetowy chrześcijański serwis dla kobiet. Od 8 lat organizuje „Wiatrołap” – obóz dla młodzieży i rodzin. Od 5 lat współtworzy SOF, czyli działania prowadzące do wewnętrznego zdrowia i wolności.
Mężatka, mąż Marek. Mają dwoje adoptowanych dzieci: Oliwkę i Przemka.
W grupie Kobiety Razem reprezentuje Kościół Droga w Warszawie.


Wala JaroszWalentyna Jarosz Z wykształcenia pielęgniarka. Absolwentka Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej. Bliscy i znajomi nazywają ją „Wala”. Aby przedstawić siebie, często posługuje się słowami, które napisał w swojej książce „Naśladowanie Chrystusa” Tomasz a’Kempis: Nigdy nie bądź całkiem bez zajęcia, lecz – albo czytaj, albo pisz, albo módl się, albo rozważaj, albo zajmij się jakąś pracą dla dobra wspólnego. A więc – uwielbia czytać, rozważać i pisać… na swoim blogu „Co mi w duszy gra”. Na modlitwę też znajduje czas :-). Praca dla dobra wspólnego również nie jest jej obca… Głównie jest to praca na rzecz kobiet i ubogich rodzin.
Od 31 lat jest szczęśliwą i spełnioną żoną. Jest matką Michała i teściową Mai. I najszczęśliwszą na świecie babcią Hani i Juliana!
W grupie Kobiety Razem reprezentuje Ewangeliczną Fundację Przyjaciół Rodziny.


Bogna KuczyńskaBogna Kuczyńska Pedagog, psychoterapeutka. Absolwentka Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego i czteroletniego Studium Psychoterapii przy Stowarzyszeniu Psychologów Chrześcijańskich. Założycielka i dyrektor Chrześcijańskiej Poradni przy ul.Siennej.
Żona Arkadiusza, którego wspiera w służbie pastorskiej w Zborze Stołecznym Kościoła Zielonoświątkowego. Mama trójki dzieci.
Wykładowca w Wyższym Seminarium Teologiczno Społecznym w Warszawie. Śpiewa i jest członkiem zarządu chóru Sienna Gospel Choir.
W grupie Kobiety Razem reprezentuje Zbór Stołeczny Kościoła Zielonoświątkowego.


Jagoda MarkiewiczJagoda Markiewicz Ukończyła fizykę na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od 30 lat pracuje w Ruchu Nowego Życia. Jest współorganizatorką Forum Kobiet i od 10 lat przewodniczącą tej kobiecej, chrześcijańskiej organizacji non-profit.
Aby lepiej pomagać innym ukończyła szkolenie w zakresie poradnictwa chrześcijańskiego oraz coachingu. Szczególnie interesuje ją praca z kobietami. Organizuje konferencje, prowadzi wykłady i spotkania w małych i dużych grupach. Zachęca kobiety do rozwijania osobistego potencjału i do życia w harmonii z Bogiem, sobą i innymi.
Lubi rozmowy przy kawie, twórcze dekorowanie domu, spacery nad morzem, dobrą książę, a przede wszystkim poznawanie nowych ludzi. Od 25 lat jest żoną Henryka, mają dwóch prawie dorosłych synów.
W grupie Kobiety Razem reprezentuje Forum Kobiet.


Jola NędzusiakJolanta Nędzusiak Absolwentka Wydziału geografii UW. Po kilku latach pracy w zawodzie hydrologa w IMGW, podjęła życiowe wyzwanie – bycia żoną i mamą na pełen etat.
Od ponad 30 lat jest żoną Andrzeja, wspierając go w pracy pastorskiej oraz mamą piątki dzieci.
Od wielu lat jest również zaangażowana w służbę duszpasterską, szczególnie wśród kobiet, a także w poradnictwie małżeńskim i rodzinnym.
W grupie Kobiety Razem reprezentuje Kościół Boży w Chrystusie Zbór Dom Boży w Warszawie.


Anita Niemczyk-PajdakAnita Niemczyk-Pajdak Ukończyła matematykę na Uniwersytecie Gdańskim. Przez kilka lat wpajała matematykę młodym umysłom w szkołach podstawowych w Sopocie. Odkryła jednak w sobie powołanie do pomagania ludziom w nawiązywaniu i budowaniu swojej relacji z Bogiem, więc 15 lat temu przyłączyła się do ruchu misyjnego Ruch Nowego Życia.
Początkowo pracowała wśród studentów, a od kilku lat jest Liderką Kobiet, czyli jest odpowiedzialna za wszystkie pracowniczki Ruchu w Polsce.
Prywatnie od ponad roku jest szczęśliwą mężatką. A wyszła za mąż tuż przed czterdziestką, więc jest żywym przykładem na to, że nigdy nie jest zbyt późno na założenie rodziny.
W grupie Kobiety Razem reprezentuje Ruch Nowego Życia.


Marta PaśnikMarta Paśnik Ma 32 lata. Jest przede wszystkim żoną i mamą.
Z wykształcenia jest tłumaczem języka angielskiego, ale od wielu lat jej pasją jest służenie Bogu śpiewem i graniem na pianinie, a także wychowywanie dwóch synków Jonatana (4) i Beniamina (7).
Jej marzeniem jest, aby swoją wiarę i pasję dla Boga przekazać przede wszystkim swoim dzieciom, ale także kobietom żyjącym wokół niej.
Wspólnie, z mężem Markiem, są częścią Misji „Poślij Mnie”, założonej i prowadzonej przez jej rodziców Dorotę i Kazimierza Barczuk.
Razem starają się służyć Bogu przez służbę na rzecz Bożego ludu – narodu żydowskiego w Polsce oraz Izraelu. Razem również organizują obozy letnie w Polsce: dla dzieci i młodzieży z Izraela oraz dla ocalałych z Holokaustu, również z Izraela, a także dla Izraelskich żołnierzy.
Oprócz tego, w każdy piątek, wspólnie organizują Spotkania Szabatowe.
W grupie Kobiety Razem reprezentuje Misję „Poślij Mnie”.


Dorota RogatkoDorota Rogatko Ukończyła SGH w Warszawie, ale biznes i ekonomia nie są jej bliskie. Ma dwie pasje: rękodzieło i Słowo Boże. Od 2005 r. prowadzi pracownię decoupage’u i innych twórczych hobby „DekoAromatu”, w której kobiety mogą realizować swoje pasje. Propaguje i naucza rękodzieła, czyli tego, co można wykonać własnymi rękami.
Zachwyca ją mądrość Słowa Bożego, którym chce się dzielić z innymi. Prowadzi spotkania dyskusyjne dla kobiet, których celem jest poznawanie Biblii. W wolnym czasie oddaje się tym swoim dwóm pasjom.
Jest mężatką (od prawie 30 lat), mamą (troje dzieci od 14, 25, 27 lat), teściową i babcią.
W grupie Kobiety Razem reprezentuje Kościół Dobrego Pasterza.


Stenia ShadedStefania Shaded Artysta plastyk. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi w 1977 roku. Od dzieciństwa miała kontakt z malarstwem, rysunkiem i fotografią.
Mówiła, że sztuka będzie jej mężem, a obrazy dziećmi. Bóg jednak pokazał jej, że ważniejsze są rzeczy wieczne i wychowywanie siedmiorga dzieci dawało jej więcej satysfakcji i radości, niż tworzenie obrazów. W domu mogła podziwiać Stworzenie i Twórczość.
Teraz, kiedy jej dzieci są dorosłe, zajmuje się więcej malarstwem. Przez ostatnie 3 lata miała ponad 20 wystaw, na których mówiła innym, co motywuje ją do malowania.
W grupie Kobiety Razem reprezentuje Kościół Dobrego Pasterza.


Mariola ZarębaMariola Zaręba Duszpasterz. Absolwentka Szkoły Poradnictwa Rodzinnego przy Instytucje Biblijnym w Warszawie.
Prezes Stowarzyszenia na rzecz osób z niepełnosprawnością „Joni i Przyjaciele” Polska.
Współorganizatorka warsztatów dla kobiet w SCh „Północ”. Zaangażowana w działania charytatywne i społeczne.
Od 25 lat jest żoną pastora Krzysztofa, przełożonego Społeczności Chrześcijańskiej „Północ”. Działa w kościele i wspiera męża. Jest matką dwojga dorosłych dzieci.
W grupie Kobiety Razem reprezentuje Społeczność Chrześcijańską „Północ”.