Historie z życia

Zapraszamy do czytania tych wspaniałych historii z życia. Z czasem będzie ich coraz więcej.
Kilka wcześniej zebranych można przeczytać w Archiwum 2012 – wystarczy KLIKNĄĆ.


SteniaStenia Shaded – Kobiety mojego życia

Historia mojego życia jest pisana przez Boga, ale też przez ludzi wokół mnie. Zaskakujące może być to, że niektórych z nich nie miałam okazji poznać. Docierałam do nich dzięki rodzinnym pamiątkom i wspomnieniom, zachowanym w pamięci moich bliskich. W sposób szczególny w moim sercu i w mojej pamięci zapisały się cztery kobiety, które towarzyszyły mi od najmłodszych lat mojego i miały wielki wpływ na moje życie. Każda z nich była mistrzynią w swojej dziedzinie. Za każdą z nich jestem wdzięczna. Postanowiłam namalować ich portrety…
KLIKNIJ


Wala JaroszWala Jarosz – Post Scriptum przez życie pisane

Tę moją historię można przeczytać po otwarciu załączonego pliku.
Jest to plik PDF – zarchiwizowana strona czasopisma „Słowo i Życie” nr 2/2010, w którym, pod redakcją Niny Hury, historia moja i mojego męża się ukazała.
Wystarczy kliknąć: siz_w_jarosz.
Tekst, nieco rozszerzony, można przeczytać na moim blogu. Serdecznie zachęcam…
KLIKNIJ.


Gosia StiffMałgorzata Stiff – Życie to nie bajka

Na początku muszę się przyznać do trochę wstydliwego sekretu, że bardzo lubię baśnie. Jako dziecko dużo ich czytałam, bo przenosiły mnie ze świata szarej rzeczywistości, do świata cudów, gdzie działają magiczne siły a walka dobra ze złem kończy się zwycięstwem dobra. Baśnie zaspokajały moje pragnienie lepszego świata, w którym mimo trudów i zmagań triumfuje miłość i można się spodziewać dobrego zakończenia.

Pamiętam, jakie przeżyłam rozczarowanie jako dziecko, kiedy uświadomiłam sobie, że bajki nie są prawdą, że są zmyślone.
Moje dotychczasowe życie nie bardzo przypominało bajkę. Choroba alkoholowa w domu i złe relacje między rodzicami wpłynęły negatywnie na moje nastawienie do świata.
Kiedy wyszłam za mąż i pojawiły się dzieci, moje życie zaczęło wyglądać bardziej normalnie, ale w wieku 42 zachorowałam…
KLIKNIJ


SteniaStenia Shaded – Boża Akademia Sztuki

Dobry PasterzPrawda pierwsza: Jestem grzeszna, potrzebuję Chrystusa.
Obraz: „Dobry Pasterz”
Lekcja: gumka
Moi dziadkowie i ciocia byli artystami. Dorastałam więc w domu pełnym obrazów. Moim marzeniem było być sławną malarką. Myślałam, że będę mieszkała w Krakowie. „Sztuka będzie moim mężem a obrazy moimi dziećmi”, to było moim mottem.
Był to także okres, kiedy dostałam zaproszenie do „Bożej Akademii Sztuki”…
KLIKNIJ