Archiwum 2010

Witamy na archiwalnej stronie naszego pierwszego wydarzenia. Była to konferencja „Barwy Życia”. Wierzymy, że uczestniczki z sympatią przypomną sobie te chwile spędzone w Teatrze Roma, a pozostałe kobiety zostaną zachęcone do dołączenia do nas podczas wydarzenia w marcu 2014 r.

barwy

Warto przypomnieć FILMIK zapowiadający „Barwy Życia”.


Tak prezentowała się wewnętrzna strona ulotki, informująca o gościach „Barw Życia”:

skanowanie0002


Więcej o gościach konferencji „Barwy Życia”:

Beata Bednarz

Wciąż mnie zadziwiasz, Panie, swoją miłością.
Wokalistka śpiewająca soul, gospel, blues i pop, kojarzona jednak najbardziej z nurtem gospel polskiej sceny. Jej początki to zespoły Posłani i Grupa mojego brata. Koncertowała i nagrywała z Trzecią Godziną Dnia, Deus Meus i Amenband.
Długie lata działalności Beaty to współpraca z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej, m.in. z Krystyną Prońko, Mietkiem Szcześniakiem, Piaskiem, Edytą Górniak, Kayah, Marylą Rodowicz czy Budką Suflera. Jej głos można usłyszeć na wielu płytach czołowych polskich wykonawców. Do współpracy zapraszali ją Katarzyna Gaertner, Krzesimir Dębski czy Adam Sztaba. Śpiewała w dziesięciu edycjach „Tańca z gwiazdami”, w tym w sześciu z nich pod dyrekcją Tomka Szymusia.
Najmłodszej widowni znana jest ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Król lew”, gdzie zaśpiewała tytułową piosenkę „Krąg życia” (Disney 2001). Śpiewa też piosenki w polskiej wersji językowej filmu „Mój brat niedźwiedź 2” (Disney 2006).
Wraz z Lorą Szafran i Patrycją Golą w latach 2005-2009 tworzyły zespół Big Stars. Nagrała także osiem solowych projektów: „Uwielbiam Cię” (1987), „Ostatnia wieczerza” (1988), „Pelengator” (1990), „Wierna” (1994), „Co jest grane” (1998), „Piosenki nieprzypadkowe” (2006), „Zwątpienie zdziwienie” (2008), „Pasja miłości” (2009).
Prywatnie – od 25 lat żona Mirka i od 23 lat mama Szymona.


Agnieszka Crozier

Bóg uczyni wszystko pięknym we właściwym czasie.
Mówi o sobie: Jestem żoną i mamą trójki dzieci. Mieszkam w malowniczym Zakościelu nad Pilicą. Od prawie 20 lat jestem pracownikiem Fundacji PROeM, w której miałam możliwość rozwijania się jako kierownik obozów dla dzieci i młodzieży, jako wychowawca, doradca, tłumacz, nauczyciel. Od trzech lat prowadzę Chrześcijańskie Przedszkole TOMASZEK oraz Chrześcijańską Szkołę Podstawową TOMEK w Tomaszowie Mazowieckim.
Moją pasją obok spędzania czasu z najbliższą rodziną jest praca wśród kobiet. Bardzo lubię rozmawiać z nimi, zachęcać je i wspierać. Proces budowania więzi jest dla mnie czymś fascynującym i wyjątkowym, dlatego chętnie poznaję nowych ludzi i uczę się od nich, czym jest przyjaźń. W wolnych chwilach lubię czytać i spacerować po pięknych lasach Spalskiego Parku Krajobrazowego.


Beata Jaskuła-Tuchanowska

Z Niego czerpię natchnienie i siłę.
Mówi o sobie: Pasją mojego życia jest pisanie, wydano już 6 moich książek. Poezja: „Radości, rozterki, rozpacze”; „Kropla do kropli”; „Na rozdrożach”. Książki dla dzieci: „Dialogi na dwie głowy i cztery nogi”, „Moja siostra i ja”. Dziennik rodzica dziecka niepełnosprawnego „Księżycowe dziecko”. Obecnie pracuję nad wydaniem następnych dwóch – książka dla dzieci „Trzy po trzy czyli bajki trzy” i powieść dla kobiet „Eleonora i czternaście świnek”. I niezrażona trudnościami kończę pisanie drugiego tomu sagi rodzinnej, jest to kontynuacja „Eleonory…” pt. „Teatr prowincjonalny”. Czasami piszę felietony dotyczące problematyki społecznej, współpracuję z różnymi czasopismami. Gdy byłam jeszcze na studiach, wprawiałam się przez pisanie do „Głosu Wybrzeża” i dla zespołu Grupa mojego brata, później do „Słowa Prawdy”, „Pryscylli”, „Inspiracji”.
Różnorakie doświadczenia na drodze zdobywania wiedzy spowodowały, że nadal jestem jej zwolenniczką. W latach 1987-89 adeptka-aktorka w Teatrze Dramatycznym w Gdyni (obecnie Miejskim), w latach 1979-80 studentka Akademii Rolniczej w Olsztynie (wówczas filia Wydziału Rolniczego prowadzona była w gdańskim Nocie), w latach 1991-95 studentka Wydziału Filologiczno-Historycznego na UG w Gdańsku, w latach 1994-96 Podyplomowe Studia Logopedyczne, obecnie Studia Podyplomowe na kierunku Zarządzanie Oświatą. Od szesnastu lat w pocie czoła, lecz z wielkim entuzjazmem, wykonuję zawód nauczycielki języka polskiego w trójmiejskich szkołach, a nawet dyrektoruję w małej szkole prywatnej. Poza tym jestem od wielu lat żoną jednego męża Ireneusza, matką dwóch wspaniałych córek: Patrycji i Martyny (jedna z nich jest niepełnosprawna, co nie umniejsza jej wspaniałości), teściową i babcią prześlicznego Amoska. Na spotkaniach literackich często dzielę się przeżyciami rodzica dziecka niepełnosprawnego, ponieważ często w swojej twórczości poruszam to zagadnienie.
Wierzę, że wszystko jeszcze przede mną. Nowe książki, nowi znajomi, nowe doświadczenia, na przykład napisanie musicalu dla miejscowego teatru? Właśnie świetnie się bawię, tworząc scenariusz i teksty piosenek… Przewidywany tytuł spektaklu – „Mężczyzna idealny”.
Mimo lat (urodziłam się 2.10.1958 roku w Gdyni), które zdobyłam zbyt łatwo i zbyt szybko, ciągle mam apetyt na życie. Podobno „ważne są tylko te chwile, na które ciągle czekamy”.


Edyta Kusayer

Sama, ale nie samotna.
Absolwentka lubelskiej Akademii Medycznej oraz Uniwersytetu Śląskiego. Od 13 lat pracuje jako logopeda ze specjalizacją neurologopedyczną, prowadzi terapię i pomaga rodzicom w rozwiązywaniu problemów dotyczących wychowania dziecka.
Poszukiwanie siebie, odnajdywanie siebie prawdziwej, szczęśliwej mimo różnych kolei losu – to moja przepiękna wędrówka przez życie. Im bardziej odkrywam i poznaję siebie, tym bardziej kocham, także to wszystko, co kiedyś przeszkadzało czy zawstydzało.
Doświadczałam w życiu wielu fascynacji. Związane były one z pięknem przyrody, wytworami rąk ludzkich czy efektami pracy umysłu ludzkiego, ale to, co zawsze fascynować mnie będzie najbardziej, to relacja z drugim człowiekiem – tak niezwykły sposób angażowania się w jego istnienie, że w moim własnym mieszanka pychy i próżności oraz wszechobecny, choć czasami ledwie uświadamiany, egoizm ustępują miejsca pokorze wobec przeżyć i losów innej osoby, jej radości i zmartwień, mocnych i słabych stron. Tak oto uczę się kochać… Z wielką pasją odkrywam niezwykłość przyjaźni, którymi zostałam obdarowana i które dodają mojemu życiu zachwytu, i są nieprawdopodobnym dla mnie zdziwieniem, a także powodem do wdzięczności Bogu.


Stenia Shaded

Stwórca twórcy.
Artysta plastyk, ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi w 1977 roku, od dzieciństwa miała kontakt z malarstwem, rysunkiem i fotografią. Mówiła, że sztuka będzie jej mężem, a obrazy dziećmi. Bóg pokazał jej, że ważniejsze są rzeczy wieczne, i wychowywanie siedmiorga dzieci dawało jej więcej satysfakcji i radości niż tworzenie obrazów. W domu mogła podziwiać Stworzenie i Twórczość. Teraz, kiedy jej dzieci są dorosłe, zajmuje się więcej malarstwem. Przez ostatnie 3 lata miała ponad 20 wystaw, na których mówiła innym, co motywuje ją do malowania. Opowie o tym także na konferencji.


Jadwiga Markiewicz

Barwy życia na nowo odkrywam z Chrystusem.
Doradca chrześcijański, coach, współorganizatorka i od pięciu lat przewodnicząca Forum Kobiet. Szczególnie interesuje ją praca z kobietami. Organizuje konferencje, prowadzi wykłady i spotkania w małych i dużych grupach. Zachęca kobiety do rozwijania osobistego potencjału i do życia w harmonii z Bogiem, sobą i innymi.


Estera Pańczak
Bez Niego moje życie byłoby jak pięciolinia bez zapisu nutowego.
Mówi o sobie: Muzyka od zawsze była moją pasją. Nie rozstaję się z nią, towarzyszy ona mojej codzienności. Ukończyłam wydział wychowania muzycznego na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie. Lubię śpiewać i komponować. Sama piszę słowa i muzykę. Śpiewam o codziennych sprawach, jakie przydarzają mi się każdego dnia.
Od roku wraz z mężem, Adamem, pracuję w Fundacji PROeM. Razem pomagamy rodzinom zrozumieć codzienność i nauczyć się radości życia bez względu na okoliczności. Pracuję również jako nauczyciel muzyki w Chrześcijańskim Przedszkolu Tomaszek oraz w Chrześcijańskiej Szkole Podstawowej Tomek w Tomaszowie Mazowieckim.
Mam dwie wspaniałe córki – Noemi i Miriam. Tymczasowo mieszkam w malowniczym Zakościelu nad Pilicą, za kilka miesięcy zamieszkam we własnym domu.


Po konferencji „Barwy Życia” powstał poniższy artykuł:

BARWY ŻYCIA Wala Jarosz